Dodatkowe limity zezwoleń na maj


Komunikat BOTM 18/2010 Biuro Obsługi Transportu Międzynarodowego informuje, że zgodnie z zasadami podziału i wydawania zezwoleń zagranicznych w 2010 roku wnioski o przyznanie dodatkowych limitów zezwoleń przyjmowane ...

Co rząd zrobił, aby Polacy dłużej pracowali?


Katarzyna Nowak - Kwiatkowska. Police

Ikony spadły … z sufitu


Z notatnika aspiranta Wprawdzie niektórzy uważają, że za wszystkim kryje się „ręka boska”, ale to co wydarzyło się na jednej ze stacji paliw w Lublinie zmusza do ...

Katowicki deweloper chce inwestować w OZE


Stark Development, katowicki deweloper notowany na NewConnect, zamierza zdywersyfikować swoją działalność, miedzy innymi poprzez wejście w sektor energii odnawialnej.

"Dziennik Polski": Balice bez dojazdu?


Jeśli kolej doprowadzi tory przed kończony właśnie wielopoziomowy parking w Balicach, a układ drogowy nie zostanie przebudowany, to dojazd samochodem do lotniska stanie się przekleństwem. W okolicach ronda w Balicach, będą tworzyły się gigantyczne korki - pisze "Dziennik Polski".

PKB Słowacji rośnie o 2,2 proc.


W II kwartale tego roku produkt krajowy brutto Słowacji wzrósł o 2,2 proc. w porównaniu do danych z ubiegłego kwartału - podaje agencja AFP. Należy jednak pamiętać, że od w poprzednim kwartale spadek sięgnął aż 11,4 proc.

Chorwacja chce Gazociągu Południowego


Chorwacja chce by, mający połączyć Rosję z Europą, Gazociąg Południowy (South Stream) przebiegał przez jej terytorium - pisze w środę chorwacki dziennik "Jutarnji List".

Lidia Mikołajczyk – Gmur bizneswoman roku 2008


Sukces Pisany Szminką 24 listopada podczas uroczystej gali w Galerii Porczyńskich w Warszawie, poznaliśmy nazwiska laureatek pierwszej edycji konkursu Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku 2008, którego organizatorami ...

MSP sprzeda udziały w spółkach "Wrębowa" i "Reliqum"


16 czerwca odbędzie się aukcja udziałów spółek "Wrębowa" w Rybniku oraz Agencji Mienia "Reliqum" w Wałbrzychu - poinformował w poniedziałek resort skarbu. Firmy działają w branży maszynowej i nieruchomości.

Budimex miał 173,66 mln zł zysku netto w 2009 r., wzrost o 85,5% r/r


Koszykarze Orlando Magic pokonali na wyjeździe Miami Heat 108:102 po dogrywce w czwartkowym meczu ligi NBA. Zespół Marcina Gortata odniósł 49. zwycięstwo w sezonie, a Polak zdobył sześć punktów.

Przetargi MG


Wskaźnik cen dóbr i usług konsumpcyjnych wzrósł w lipcu 2009 roku o 0,1 proc. w stosunku do czerwca br. Natomiast roczny wzrost wyniósł 3,6 proc., wobec 3,5 proc. odnotowanych w czerwcu br. Wynik ten był wyższy od oczekiwań analityków MG.

DAX na zamknięciu spadł o 0,3 proc., do 6.162,44 pkt


Michał Przysiężny po raz pierwszy w karierze wszedł do pierwszej setki rankingu ATP World Tour, awansując w poniedziałek ze 104. na 94. miejsce. Dołączył w ten sposób do innego polskiego tenisisty Łukasza Kubota, który utrzymał 41. pozycję na świecie.

Liczba nowych bezrobotnych w USA mocniej spadła


Liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych w ubiegłym tygodniu spadła w USA o 14 tys. wobec poprzedniego tygodnia i wyniosła 442 tys. - poinformował w czwartek Departament Pracy USA w komunikacie.

Nitras pyta Komisję Europejską o winiety - jednodniowe


Winiety w tranzycie O tym, że w Parlamencie Europejskim dyskutuje się nie tylko o sprawach „globalnych” i politycznych, świadczy pytanie, jakie zadał Sławomir Nitras od niedawna eurodeputowany. Zapytał ...

Prawie od roku spada liczba aptek w Polsce


Kurcząca się liczba placówek to efekt nasycenia rynku, z powodu którego część z nich balansuje na progu opłacalności - wynika z najnowszego raportu firmy badawczej PMR.

znalezionych: 24075, strona 1 z 1605
<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>