Stasiak: sytuacja energetyczna Polski jest trudna


Po zgodzie Szwecji na budowę Gazociągu Północnego sytuacja energetyczna Polski jest trudna - ocenia szef Kancelarii Prezydenta Władysław Stasiak.

Jutro ograniczenia w Czechach i na Słowacji


Przypominamy o ograniczeniach ruchu ciężarówek Wtorek, 17 listopada jest na Słowacji i w Czechach świętem państwowym. Nasi sąsiedzi obchodzą - Dzień Walki o Wolność i Demokrację. Dlatego, tego ...

Rumunia wprowadza podatek od hamburgerów


Rumuński rząd chce za pomocą wyższych podatków zmienić nawyki żywieniowe swoich obywateli i wychować ich tak, by przestali jeść niezdrowe jedzenie

Dane z rynku pracy znów potwierdziły siłę polskiej gospodarki - analitycy


Do PKN Orlen wpłynęły trzy kandydatury na członków rady nadzorczej spółki, której skład na nową kadencję zostanie ustalony podczas Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy 25 czerwca.

Konsorcjum Polskie Sieci Morskie kończy projekt budowy podmorskich sieci energetycznych


Jak poinformowała „Gazeta Prawna”, Konsorcjum Polskie Sieci Morskie kończy projekt budowy podmorskich sieci energetycznych, które umożliwią odbiór energii z farm wiatrowych, które mogą powstać na Bałtyku, a także połączą polski system elektroenergetyczny z Danią, Szwecją i Niemcami. Pomimo tego pierwsze farmy witarowe przy polskim wybrzeżu nie powsatną wcześniej, niż za dziesięć lat.

Selena FM miała 5,36 mln zł straty netto w I kw. 2010 r., wobec zysku przed rokiem


Do końca wakacji w każdy czwartek policjanci z Będzina (Śląskie), łapiący kierowców na lżejszych przewinieniach drogowych, będą im proponować zamiast mandatu krótki instruktaż z udzielania pierwszej pomocy.

Nawigacja samochodowa Mio Moov S760


Po wprowadzeniu na polski rynek przez Mio Technology urządzeń Moov S505, S555 oraz S568, producenci zdecydował się przedstawić Moov S760. Moov S760 wyposażony został w 7 calowy dotykowy wyświetlacz TFT o rozdzielczości 800 x 480 pikseli, który pozwala korzystać z funkcji odtwarzania plików video (MPEG4, WMV, DivX, Xvid) a także słuchać muzyki i przeglądać zdjęcia.

Fitch obniżył do negatywnej perspektywę ratingu dla banku Millennium


Agencja ratingowa Fitch obniżyła perspektywę ratingu podmiotu dla Banku Millennium ze stabilnej do negatywnej, jednocześnie potwierdzając wszystkie ratingi dla Millennium

Wspólna identyfikacja wizualna spółek Stadtwerke Leipzig w Polsce


Z początkiem 2010 roku spółki z branży energetycznej: Zakład Energetyki Cieplnej Tczew, STAR-PEC i ENDICO, należące do grupy kapitałowej Stadtwerke Leipzig w Polsce, zmieniły swoją identyfikację wizualną na spójną, nawiązującą do wizualizacji GPEC.

Emeryci kupili kopalnię. Takiej prywatyzacji jeszcze w III RP nie było


Kopalnia węgla Bogdanka jest już prywatną spółką. Za 1,1 mld zł skarb państwa sprzedał 46,7 proc. akcji otwartym funduszom emerytalnym. - To była koronkowa operacja - chwalą rząd banki

EQT ma ponad 97% akcji HTL-Strefa, wyjście z GPW najpóźniej w kwietniu


Produkt Krajowy Brutto wzrósł w III kwartale 2009 roku o 1,7 proc. rok do roku, po wzroście o 1,1 proc. rok do roku w II kwartale - podał w poniedziałek Główny Urząd Statystyczny. Licząc według metody unijnej, polski PKB wzrósł o 1 proc., po wzroście 1,3 proc. w poprzednim kwartale.

Marek Rogalski: Rynek jest słaby i zapowiada korektę


W ostatnich latach można spotkać się ze zjawiskiem znacznego pogorszenia się jakości debaty publicznej, debaty politycznej. Język debaty podlega procesowi brutalizacji. Staje się językiem niezwykle wulgarnym, potocznym, kolokwialnym. Językiem, który nie przystoi elitom politycznym. Szczególnie proces ten można zaobserwować od roku 2005 i kampanii wyborczej do parlamentu.

FTSE na zamknięciu sesji spadł o 2,61 proc.


\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\" Co najmniej 81 osób zginęło w wyniku potężnych opadów deszczu, które nawiedziły brazylijski stan Rio de Janeiro. To najgorsze ulewy w Rio w ostatnich 30 latach. Prezydent kraju Luiz Inacio Lula da Silva powiedział, że prosi Boga, by przestało padać.

Projekty aktów prawnych - Regulacje gospodarcze


Prezydencja szwedzka w Radzie Unii Europejskiej wraz z Centrum SOLVIT Szwecja oraz Zespołem SOLVIT w Komisji Europejskiej, Dyrekcja Generalna ds. Rynku Wewnętrznego i Usług, organizują po raz pierwszy inicjatywę o nazwie Single Market Award 2009, celem której jest promocja oraz podkreślenie znaczenia rynku wewnętrznego UE jako spójnego obszaru polityki wspólnotowej, a także spowodowanie wzrostu wiedzy i świadomości na temat problematyki rynku wewnętrznego wśród obywateli i przedsiębiorców.

Trzy oferty cenowe na nadzór inwestorski nad budową terminalu LNG


14 kwietnia br. upłynął termin na składanie ofert cenowych na nadzór inwestorski nad budową terminalu LNG w Świnoujściu. Oferty ostateczne zawierające ceny złożyły wszystkie podmioty, zakwalifikowane do finałowego etapu postępowania prowadzonego przez spółkę Polskie LNG.

znalezionych: 24075, strona 1 z 1605
<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>